Sancaktepe'deki evinizde sizi kış boyunca sıcak tutabilmeleri için peteklerin çalışır durumda olması önemlidir. Kalorifer tesisatı doğru çalıştığında Sancaktepe'deki evinizi ısıtmak için harika bir araçtır. Tesisat ve petek temizliği düzenli olarak yapıldığında %15 tasarruf sağladığı gibi daha verimli ısıtır. Eğer kalorifer sisteminizde ısıtmayla ilgili sorun yaşıyorsanız, petek temizliği ihtiyacınız olabilir. Bir ev sahibi olarak petek temizliği aksatılmamalıdır.

Petek temizliği ihtiyacınız olabileceğini gösteren birkaç belirti vardır. Petek altta soğuk ve üstte sıcaksa, bazı petekler ısınmazken diğerleri düzgün çalışıyorsa, petek yada borular tıkalı olabilir. Aşağıda merkezi ısıtma sisteminizdeki tıkanmanın nedenleri hakkında bilgi bulacaksınız. Ayrıca petek temizliği sürecini de açıklayacağız.

Petek temizliği öncesi ve sonrası hali

Peteklerde neden çamur var?


Merkezi ısıtma sisteminiz ne kadar eski olursa, radyatörünüzde çamur olma ihtimali o kadar yüksektir.

Tıkalı petekler yüzünden kombiniz evinizi ısıtmak için daha fazla çalışması gerektiğinden faturalarınızı yükseltir. Çamur ayrıca kombiye, su pompasına ve vanalarınıza da zarar verebilir.

Petek tıkanıklık sebebi çamur

Petek neden tıkanır?


 • 1.
  Radyatör çamuru, kir ve pas karışımıdır. Bu zamanla birikir ve radyatörlerin alt kısmında toplanır.
 • 2.
  Çamur, sisteminizden doğru şekilde akan sıcak suyu durdurur. Bu, radyatörünüzde soğuk alanlar oluşturur.
 • 3.
  Radyatörün diğer alanları çamurdan etkilenmez ve normal şekilde ısınır.

Petek Temizliğini Planlayın


Kombiniz son zamanlarda nasıl çalışıyor?

Isıtma performansından memnun musunuz?

En son ne zaman petek temizliği yaptırdınız? Hatırlamakta zorlanıyorsanız, muhtemelen bir servis çağırmanın zamanı gelmiştir.

Sancaktepe ilçe genelinde özel makine ve ilaçlarla kombi petek temizliği yapıyoruz. Servis talep formunu doldurup gönderin. Uygun olduğunuz tarih ve zamanda Sancaktepe'deki evinize gelerek peteklerinizi temizleyelim.

 • %100 müşteri memnuniyeti
 • 7/24 Çağrı merkezi desteği
 • İleri bir tarihe servis programı
Sancaktepe'de Petek Temizliği Talep Formu

Sorun peteklerinizde değil, kombinizde ise kombi bakımı yaptırarak problemi çözebilirsiniz. Aklınıza takılanları yada merak ettiklerinizi iletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz.